X
X
top

NOS ALIVE’17

NOS ALIVE’17

06 JUL

07 JUL

08 JUL

00:50The Weekend22:45Foo Fighters22:15Depeche Mode
22:40The XX21:00The Kills20:30Imagine Dragons
20:50Phoenix19:30The Cult19:05Kodaline
19:10Alt-J18:00Tiago Bettencourt18:00The Black Mamba
18:00You Can't Win, Charlie Brown

02:55Glass Animals03:00Floating Points (solo live)
02:30Peaches
01:25Bonobo (Live)01:30Parov Stelar 01:10The Avalanches
00:00Royal Blood 23:20Local Natives 23:40Cages the Elephant
22:00Ryan Adams21:40Wild Beasts 21:40Fleet Foxes
20:20Blossoms20:10Warpaint20:10Spoon
18:50Rhye18:45Savages 18:45Benjamim Booker
17:50Gelpi17:50Lot17:50Plastic People
17:00Ventiuno17:00Eden Lewis17:00Monstro

03:00Carlos Cardoso (dj)03:40Bandidos (djs)02:50Trikk (dj set)
01:40Batida02:00Ramos vs Mitsuhirato (djs)01:35Switchdance (dj set)
23:50Antonio Bastos 23:10Bispo00:15"10cotexas" The Discotexas Band
21:50Jessy Lanza21:55Modernos21:25Mike El Nite
20:35Karlon20:40Pega Monstro20:10Marvel Lima
19:25Niles Mavis19:25Pista19:10Mr.Herbert Quain
18:10Wack18:10Cave Story18:00Gpu Panic
17:00Rita & o Revólver17:00Killimanjaro17:00Ghost Wavvves

PALCO COMÉDIA STAGEPALCO COMÉDIA STAGEPALCO COMÉDIA STAGE
00:10Daniel Sloss23:20Nilton00:15Salvador Martinha
22:00Aldo Lima21:40Filomena Cautela21:40Hugo Sousa
20:20Guilherme Geirinhas20:05Manos Duarte20:05Carlos Coutinho Vilhena
18:50Falta de Chá18:50Manuel Cardoso18:45Guilherme Fonseca
17:30Francisco Salema Garção17:30Carlos Pereira17:30David Cristina
GhostMelânia GomesHostMariana Cabral - Bumba na Fofinha HostSoraia Carrega
17:20Luís Afonseca17:20Ricardo Couto
17:00Afonso Paiva17:00Miguel Caracóis

00:00Blues'n'Swing00:00Blues'n'Swing00:00Blues'n'Swing
21:40Miguel Araújo21:40Carminho21:40Tasca do Chico
20:20Miguel Araújo20:20Carminho20:20Tasca do Chico
19:00Mário Pacheco19:00Janeiro19:00Tasca do Chico
17:30Mário Pacheco17:30Janeiro17:30Tasca do Chico

CORETO BY ARRUADACORETO BY ARRUADACORETO BY ARRUADA
"Enchufada Na Zona"22:50Mai Kino22:45Scúru Fitchádu
23:15Riot21:10Golden Slumbers21:10Benjamim
21:30Kking kong19:45Lince19:45Filho da Mãe
19:50Dotorado Pro18:20Fábia Maia18:20Filipe Sambado
18:20Izem17:30Calcutá17:30Duquesa
17:30Rastronaut

20:00Dresh20:00Andrezo20:00A-Gold
18:45Xpto18:45Pimenta Caseira18:45Cam~es
17:30Xpto17:30Pimenta Caseira17:30Cam~es
16:15The Djabalis16:15Dynamite16:15Soul Cats
15:00The Djabalis15:00Dynamite15:00Soul Cats